مدیریت بحران تهران باید از بودجه ملی برخوردار باشد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اهمیت تعیین بودجه ملی برای فعالیت های مدیریت بحران در تهران بر لزوم تداوم مدیریت شهرداری در لایحه قانون مدیریت بحران کشور تاکید کرد.

به گزارش بحران نیوز ، دکتر حشمت الله فلاحت‌پیشه عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در حاشیه بازدید از مرکز و ستاد مدیریت بحران تهران با بیان اینکه مسئولیت مدیریت بحران شهر تهران بر خلاف شهرهای دیگر به دلیل شرایط متفاوت و مرکزیت آن بر عهده شهرداری است، گفت: برخلاف آنچه در لایحه ی مدیریت بحران به مجلس ارائه شده است، معتقدم مدیریت بحران باید کماکان برعهده شهرداری تهران باشد.

وی در خصوص برخورداری مدیریت بحران تهران از بودجه سالانه کشور، افزود: در قالب لایحه برنامه ششم توسعه کلان کشور که در دستور کار مجلس است باید کمک کنیم تا بودجه لازم به سازمان مدیریت بحران شهر تهران اختصاص داده شود.  

نماینده مردم اسلام‌آباد غرب و دالاهو با اشاره به اینکه اطلاع رسانی بخشی از آموزش است، یادآور شد: آموزش به شهروندان تهرانی در خصوص تجهیزات و امکاناتی که در این مرکز وجود دارد و اقدامات و طرح هایی که در آن انجام شده موجب دلگرمی آنان خواهد شد و کمک می کند تا زمانی که حرفی از وقوع زلزله به میان می آید، دچار نگرانی نشوند.